SSS

Sıkça Sorulan Sorular

 1. PSİKOLOG İLAÇ VERİR Mİ?

  Psikologlar birer tıp doktoru değillerdir bu yüzden ilaç veremezler. Psikologlar genellikle insan ve davranış modellerini bütün alırlar.

 2. BİR SEANS NE KADAR SÜRER VE DE NE KADAR SÜREYLE?
  Seanslar için en sağlıklı olan süre 1 saattir, nedeni ise insanların algılama ve anda kalma süreleri dikkat dağınıklığı ile oranlanırsa en ideal süre budur. Ve haftada bir defa yapılır.
 3. PSİKOLOG İLE PSİKİYATRİST ARASINDA Kİ EN BÜYÜK FARK NEDİR?

  Halkımız tarafından da bilinen en büyük fark her ne kadar psikoloğun ilaç yazamama yetkisi de olsa bir diğer farkta alınan eğitimlerin farklı olmasıdır.

 4. PSİKOLOGLAR İLE KONUŞULAN KONULAR GİZLİ KALIR MI?

  Psikolog ile konuşulan konular dört duvar arasında kalır ve hiç bir yere kesinlikle paylaşılmaz.

 5. ONLİNE PSİKOTERAPİ ALABİLİR MİYİM?

  Psikoterapi hem yüz yüze hem de online gerçekleştirilebilen bir süreçtir. Günümüzde bir çok etken insanları online psikoterapi almaya yönlendirmektedir. Bunların başında trafik, iş yoğunluğu, farklı bir ülke ya da şehirde yaşıyor olmak gelmektedir. Online terapi süreci yüz yüze psikoterapi süreci ile tamamen aynıdır. Terapi süresi ve izlenen yol değişmemektedir. Online terapi skype gibi bir görüntülü arama aracı ile gerçekleşir. Online psikoterapi psikolojik yardım almayı kolaylaştıran faydalı bir yöntemdir.

 6. TERAPİ SÜRECİNDE DEĞİŞİMİN GERÇEKLEŞMESİ NE KADAR ZAMAN ALIR ?
  Çocukluğumuzdan itibaren bizimle var olan kalıplaşmış düşünce şekilleri üzerinde çalışmak zaman zaman zorlayıcı olabilir ve umutsuzluğa düşmeye neden olabilir, bu yüzden bunun için bir zaman vermek doğru değildir ama sizin için kısa ve kalıcı çözümler üretilecektir.
 7. TERAPİSTİN CİNSİYETİ ÖNEMLİ MİDİR?
  Sorununuzla ilgili çalışacağınız uzmanın cinsiyetiyle ilgili tercih yapmak anlaşılır bir durum ancak bu tercih aldığınız terapi hizmetinin kalitesini etkilemeyecektir. Unutulmamalıdır ki terapistler dil, din, ırk ayrımı yapmaz herkese eşit davranır.
Başka Sorularınız mı var? İster telefon ile arayıp sorabilirsiniz, isterseniz yandaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.
 • 6 + 91 =