Beyzanur TUTAR

Psikolog Beyzanur Tutar

Psikolog, Beyzanur Tutar 2022 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimini onur derecesiyle bitirmiştir.

Üniversite eğitimi sürecinde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde zorunlu stajını tamamlamıştır. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde, nöropsikolojik testlerin uygulanması üzerinde gözlemlerde bulunmuştur. Çocuk ve Ruh Sağlığı Polikliniğinde; d-2 dikkat testi, burdon dikkat testi, Bender- Gestalt görsel motor algılama testi, Ankara gelişim tarama envanteri (AGTE) gibi çeşitli testlerin uygulanması ve yorumlanması üzerinde gözlemlerde bulunmuştur.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümü psikiyatri servisinde yatan hastaların tedavi sürecinde bulunup takip ve gözlem sürecine dahil olarak grup seanslarında gözlemci psikolog olarak katılım sağlamıştır. Çocuklar üzerinde görüşme ve müdahale tekniklerini geliştirmek adına Fındıklı İlkokulu stajyer psikolog olarak öğrenci ve sınıf gözlemi, çocuk ve ebeveyn görüşmeleri ve grup etkinliklerine dahil olarak gözlemlerde bulunmuştur.

Eğitim süreci boyunca; Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, Prof. Dr. Nevzat Tarhan Uzm. Klinik Psikolog Zeynep Selvili ve birçok isimlerden oluşan psikoloji zirvelerine katılmıştır.

2022 yılında Dr. Nevin Dölekten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ‘eğitimi almıştır.

2023 yılında Prof. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğine ait Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamış ve bu ekol doğrultusunda çalışmaktadır.

2023 yılında Bilgelik Enstitüsüne ait Yetişkin Testleri; Beier Cümle Tamamlama, SCL90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi, Kısa Semptom Envanteri, Beck Anksiyete ve Beck Depresyon Ölçeği, Kent EGY ve Porteus Labirentleri Mini Mental test ve Minnesota Çift Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)’ait uygulayıcı sertifikasyon eğitimi almıştır.

2024 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı eğitimi ve Uzman Klinik Psikolog Mehmet Teber’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamlayarak uygulayıcısı olmuştur.

2024 yılı nisan ayından itibaren ise Pusula Psikoloji Danışmanlık Merkezinde danışan kabulüne başlamıştır.

Çalışma Alanları;
•Bireysel Psikolojik Danışmanlık
•Aile Danışmanlığı
•Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
•Oyun Terapisi
•Psikolojik Testler