Sena Topal

Psikolog Sena Topal, 2023 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi-Psikoloji bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitimi süresi boyunca çeşitli uygulamalı derslerde yer almış, nöropsikolojik testlerin uygulanışı ve yorumlanışı ile ilgili gözlemlerde bulunmuştur. Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi/Zihin kuramı alanlarında Otizm Spektrum Bozukluğu ve diğer patolojik bozuklukları bulunan çocuklar üzerinde gözlem yapma fırsatı bulmuş ve mental retardasyon, zihinsel engellilik gibi durumlarda zihin gelişimi sağlamak üzerine uygulamalarda bulunmuştur.

Medipol Üniversitesi Psikoloji günlerinde; intihar, bağlanma şekilleri, varoluşçuluk, iletişim davranışının gelişimi, kişilik bozuklukları, ölüm ve yas gibi konularda katılım sağlamış katılım belgesi almıştır.

2021 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfında sivil toplum kuruluşu stajını tamamlamış endüstri psikolojisi alanında deneyim kazanmıştır. 2022 yılında Sivas Medicana Hastanesinde zorunlu stajını tamamlamış; mmpi, tat, beck depresyon envanteri, scl-90-R, kent egy, wisc-R gibi çeşitli psikolojik testlerde uygulama ve yorumlama fırsatı bulmuş, 2022 yılında İstanbul Aktarım Psikoloji kliniğinde danışan gözlemlerinde bulunmuştur.

2023 yılında Uzman Klinik Psikolog Mehmet Teber’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

2023 yılı temmuz ayından itibaren Pusula Psikoloji Sivas Danışmanlık Merkezinde danışan kabulüne başlamıştır.

Çalışma Alanları:
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Bireysel Terapi
Çocuk&Ergen Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı
Psikolojik Testler
GETAP(Gelişim ve Takip Programı)
Online Danışmanlık