Fatma YILDIZ

Uzman Klinik Psikolog, Fatma Yıldız 2020 yılında T.C. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini “Evlilik Uyumunu Etkileyen Faktörler” adlı projesiyle tamamlamıştır.

Lisans eğitimi boyunca çeşitli psikoloji kongrelerine katılmıştır.Lisans eğitimi sürecinde Gülmek İyileştirir Derneği’nde gönüllü olarak bulunmuştur.Lisans eğitimi sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, NP Beyin Hastanesi’nde staj yapmıştır.Lisans eğitimini bitirdikten sonra bir özel eğitim merkezinde psikolog olarak çalışmış ardından dezavantajlı çocuklara eğitim eşitliği sağlamaya yönelik bir dernekte gönüllü psikolog olarak yer almıştır.

Üsküdar Üniversitesi’nden Oyun ve Masal Terapisi, Mood Danışmanlık Merkezi’nden Objektif Çocuk Testleri, Psk. Dr. Volkan Demir’ den Sanat Terapi, Psikoterapist Elif Macit’ten Filial Terapi, Kim Psikoloji’den Öğrenci Koçluğu ve Danışmanlığı, Anaokul Danışmanlığı, Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Attentioner eğitimi almıştır. Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Evlilik ve Cinsel Terapi eğitimi devam etmektedir. Uzman Klinik Psikolog, Fatma Yıldız 2020 yılında T.C. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini “Evlilik Uyumunu Etkileyen Faktörler” adlı projesiyle tamamlamıştır.Lisans eğitimi boyunca çeşitli psikoloji kongrelerine katılmıştır.Lisans eğitimi sürecinde Gülmek İyileştirir Derneği’nde gönüllü olarak bulunmuştur.

Lisans eğitimi sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, NP Beyin Hastanesi’nde staj yapmıştır.Lisans eğitimini bitirdikten sonra bir özel eğitim merkezinde psikolog olarak çalışmış ardından dezavantajlı çocuklara eğitim eşitliği sağlamaya yönelik bir dernekte gönüllü psikolog olarak yer almıştır.Üsküdar Üniversitesi’nden Oyun ve Masal Terapisi, Mood Danışmanlık Merkezi’nden Objektif Çocuk Testleri, Psk. Dr. Volkan Demir’ den Sanat Terapi, Psikoterapist Elif Macit’ten Filial Terapi, Kim Psikoloji’den Öğrenci Koçluğu ve Danışmanlığı, Anaokul Danışmanlığı, Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Attentioner eğitimi almıştır. Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Evlilik ve Cinsel Terapi eğitimi devam etmektedir.

2022 yılında Pusula Psikoloji Danışmanlık merkezinde danışan kabulune başlamıştır. Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bilişsel Davranışci Terapi ışığında danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Cinsel Terapi ışığında danışmanlık vermektedir. Oyun Terapisi uygulayıcısıdır.

Eğitim & Kariyer

 

01Temmuz2016-2020

Lisans Eğitimi

Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Onur Derecesi)

01Temmuz2020-2022

Lisanüstü Eğitimi

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji (“Evlilik Uyumunu Etkileyen Faktörler”)

01Temmuz2018-2020

Psikolog

Gülmek İyileştirir Derneği

01Temmuz2018-2021

Eğitim

Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü