Başak İrem Mesci

Uzman Psikolog Başak İrem Mesci

İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Lisans Eğitiminden 2020 yılında mezun olmuştur. Lisans süresince Florance Nightingale Hastanesinde stajını tamamlamıştır.

2022 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Aile Danışmanlığı yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Bu süreçte Sivas TED Kolejinde okul psikoloğu olarak staj yapmıştır.

Beyhan Budak, Dr. Paul Gilbert, Dr. Scott Waltman, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur gibi isimlerden oluşan psikoloji zirvelerine katılmıştır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan Uluslararası Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almış olup, bu ekol doğrultusunda ilerlemektedir.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin (UCİM) Sivas yapılanmasında ilk günden beri gönüllü psikolog olarak hizmet vermektedir.

Uygulayıcı sertifikası olan bazı eğitimler şu şekildedir:
-Bilişsel Davranışçı Terapi
– Oyun Terapisi
– Denver II Gelişimsel Tarama Testi
– Çocuklarla Klinik Görüşme ve Terapi
– Ergenlerle Klinik Görüşme ve Terapi

2023 yılı başından itibaren ise Pusula Psikoloji Danışmanlık Merkezinde danışan kabulüne başlamıştır ve danışmanlık yapmaktadır.

Bilişsel Davranışci Terapi ışığında danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Cinsel Terapi ışığında danışmanlık vermektedir. Oyun Terapisi uygulayıcısıdır.

UZMANLIK ALANLARI;
* Bireysel Psikolojik Danışmanlık
* Aile Danışmanlığı
* Ergen ve Çocuk Danışmanlığı
*Oyun Terapisi
* GETAP Uzmanlığı
* Psikolojik Testler
* Kurumsal Danışmanlık